Oddział C

Cukrowa Sowa

 

        sowa 7 20141124 1964733640

 

         12 listopada wyjechaliśmy na wycieczkę szkolną do Warszawy. Braliśmy udział w warsztatach i pokazie robienia lizaków w cukierni Cukrowa Sowa. Na sam koniec mieliśmy możliwość własnoręcznego wykonania kolorowych pyszności! Po przyjemnej i „słodkiej” pracy, ruszyliśmy na zwiedzanie Zamku Królewskiego

Zobacz zdjęcia

 

 

 

 

       

 Pan "Sokolnik"

 

sokol 7 20141124 1490812123

 

        7 listopada odwiedzili nas nietypowi goście. Był to Pan Sokolnik ze swoimi podopiecznymi: sokołem i jastrzębiem. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o drapieżnych ptakach, ich sposobie życia, zwyczajach, opiece nad nimi. Pan Sokolnik zapoznał nas także z zawodem, który wykonuje. Z wielką pasją opowiadał, czym zajmuje się na co dzień. Na koniec spotkania każdy z nas mógł włożyć specjalną rękawicę z baraniej skóry i przez chwilę potrzymać na ręku prawdziwego jastrzębia!

 

Zobzcz zdjęcia

 

 

 

 

 

Warzywa i owoce w szkole”

 

         Uczestniczymy w programie „Warzywa i owoce w szkole”, w ramach którego zostaliśmy zaproszeni na degustację świeżo wyciskanych, pysznych soków owocowych. Uczymy się jednocześnie, jak prawidłowo należy się odżywiać i wzbogacamy naszą codzienną dietę o warzywa i owoce.

 

 

 

Konkurs "Zdrowie w bajce"

 

 W dniach 22 – 24 października 2014 roku odbył się finał szóstej edycji Konkursu „Zdrowie w bajce”. Organizatorzy konkursu obok Starostwa Powiatowego w Legionowie, to Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie oraz Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie”. Do konkursu przystąpiły dzieci z klasy  2c p. Katarzyny Różyckiej, które przedstawiły zabawną i zarazem uczącą inscenizację, pt. „Puszek-Łakomczuszek”, w której niesforny miś, ucząc się na własnych błędach, pokazuje, jak należy się prawidłowo odżywiać.  W konkursie brały również udział dzieci z klas 0a, 0b oraz 0c pod opieką p. Iwony Wykowskiej i p. Anety Kochanowskiej. Nasi „Zerówkowicze” zaśpiewali wesołą  piosenkę „O zdrowiu”, do której melodię wygrywał p. Marek Gorczyński. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchar z wyróżnieniem, który motywuje do dalszej pracy, zabawy i osiągania w przyszłości podobnych, a może i większych sukcesów! 

Zobacz zdjęcia

 

 

Z wizytą w teatrze


           7 października 2014 roku braliśmy udział w wycieczce do Legionowa na przedstawienie, pt. „Piotruś Pan i piraci”, które oglądaliśmy w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego.
Dzięki sympatycznym, utalentowanym aktorom i pomysłowej scenografii, mogliśmy przenieść się w świat bajek i fantazji. Mimo, że był to nasz pierwszy, wspólny wyjazd, to minął nam we wspaniałej atmosferze. Do szkoły wróciliśmy w świetnych humorach i już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki!

 

Wizyta Mistrza Świata w Motoparalotniarstwie

12 września 2014 r. nasze 5- latki z grupy 0c miały okazję poznać dwukrotnego Mistrza Świata w Motoparalotniarstwie, Pawła Kozarzewskiego. Na spotkanie z panem Pawłem zostaliśmy zaproszeni do Samorządowego Przedszkola w Serocku.
Nasz Mistrz i jego opowieści o lataniu wysoko w chmurach wzbudziły w dzieciach ogromne zainteresowanie. Pan Paweł przygotował dla nas film, który nakręcił podczas swoich lotów. Dzieci były bardzo zafascynowane sprzętem oraz akcesoriami przyniesionymi do przedszkola.
Pytaniom nie było końca.
Dzieci były zafascynowane opowieściami, które świadczyły o wielkiej pasji pana Pawła i z wielką uwagą oglądały filmy lotów w chmurach. Pomagały montować śmigło, przymierzały kaski, sprawdzały mapnik czy kamerę i same dopytywały się o poszczególne części sprzętu. Kto wie, a może za parę lat któryś z naszych przedszkolaków również będzie latał? Na koniec wizyty nasz Mistrz otrzymał podziękowanie za odwiedziny oraz odznaczył odcisk swojej dłoni wraz ze złożeniem autografu w naszej pamiątkowe księdze gości

Zobacz zdjęcia