Inwestycje

INWESTYCJE W NASZEJ SZKOLE

 

NOWY GABINET TERAPII PEDAGOGICZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W SEROCKU.

            W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku z każdym rokiem wzrasta liczba uczniów, którym udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Organ prowadzący oraz Dyrekcja szkoły zabiegają o to, by była ona prowadzona w odpowiednich warunkach i z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych. W związku z tym w ostatnim czasie odnowiono pomieszczenie socjalne, które po feriach zimowych będzie służyło jako gabinet terapii pedagogicznej. Efekty odrestaurowania pomieszczenia zaskoczyły wszystkich. Mały pokoik odzyskał zupełnie nowe oblicze.

            W pomieszczeniu dominuje biel, którą ożywia piękny, jasnoniebieski kolor. Ściany i podwieszany sufit pomalowane zostały lateksową emalią odporną na szorowanie i zmywanie. Stary zniszczony parkiet został zastąpiony antypoślizgową wykładziną winylową w ciepłym, jasnobeżowym kolorze. Idealnym dopełnieniem całości jest nowoczesne oświetlenie ledowe delikatnie rozświetlające całe wnętrze. Jasny wystrój będzie wpływał kojąco na przebywające w tym pomieszczeniu osoby. Jego wyjątkowy charakter podkreślają meble: bardzo pojemna, wygodna szafa wnękowa w kolorze jasnoniebieskim oraz biały regał służący do przechowywania pomocy dydaktycznych oraz prac uczniów. Pięknym elementem dekoracyjnym są: ażurowa zabudowa z lakierowanej płyty MDF maskująca kaloryfer oraz białe wertikale.

            W sali tej będą odbywały się zajęcia o charakterze terapeutycznym: korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, socjoterapeutyczne oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów. Dzięki tej inwestycji zajęcia z uczniami o indywidualnych potrzebach rozwojowych    i edukacyjnych oraz z uczniami uzdolnionymi uzyskały odpowiednie miejsce i będą realizowane w nowoczesnych warunkach.